Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.
Reklam

Gelinliğinizi vücut tipinize göre seçerek size en uygun duruşu yakalayın.

İyi bir gelinlik için:
Küçükcükken evcilik oynanır, tüllerden, perdelerden gelinlik yapılır.Büyünce evlelenen kızlara imrenilerek bakılır. Evliliğe adım atılacak güne kadar her yıl bir kere kızların hayalinde gelinlik madelleri bir çok kez değişir. Görülen bir fotoğraf, izlediğini bir film veya çok sevdiği bir ünlünün düğününde giydiği bir model kararınızda etken olabilir. Keşke herşey biz kızların hayalinde ki gibi olabilse değil mi? Hayalleri gerçekleştirmek bir kenarda dursun gecenin yıldızı olmak tek gayemiz. Bu sebeple tüm gözler bizdeyken zaten gece bizim ve biz gecenin yıldızı iken taklit etmek yerine edilmek bizim hakkımız.

Göz kamaştıran bir yıldız olabilmemiz için gereken tek şey vucüdumuzu tanımaktır.
Bu nedenle gelinlik alışverişine çıkmadan önce, vücudunuzu daha iyi tanıyabilmenize ve ne istediğinizi bilmenize yarayacak gelinlik rehberi hazırladık.Önce bedeninizi,sonra kendinizi tanıyarak prensesler gibi bir gelin olup yıllarca mutlulukla hatırlanacaksınız.

Armut tipi
Vücut Özellikleri:
Geniş kalça, ince bel, dar omuz, küçük ya da orta göğüs.
İdeal Gelinlik: Armut tipi vücut yapısına sahipseniz dikkat etmeniz gereken şey kalça ve bel arasındaki simetriyi yakalamak olmalıdır. Kalçayı iyice ön plana çıkaran dar modellerden, beli daha ince gösteren kemerli modellerden ve yine hatlarınızı belirginleştiren saten kumaşlardan uzak durmalısınız. Vücudunuzun üst kısmının güzelliğini vurgulayacak straplez, işli korse ve vücudunuzun alt bölümünü saklayan basenden aşağı inen kabarık uçuşan etekler tam size göre olacaktır.
Ufak bir tüyo: V yaka modellerden kaçının.
Kum saati:
Vücut Özellikleri: Omuzlar basenlere, göğüsler kalçalara yakın ölçülerdedir ve oldukça orantılı bir vücut tipidir.
İdeal Gelinlik: Kum saati bir vücut tipine sahipseniz, pek çok modeli rahatlıkla giyebilen şanslı gelinlerdensiniz. Cesur modelleri büyük bir rahatlıkla giyebilirsiniz. Derin bir sırt dekoltesi veya orantılı vücut hatlarınızı gözler önüne serecek bir denizkızı modeli üzerinizde harika duracaktır.
Ufak bir tüyo: Düz grek tipi modellerden ve yüksek yakalı gelinliklerden kaçının.

Elma:
Vücut Özellikleri: Göğüs ve kalça, bel ile yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı alt kısmına göre daha geniştir. Karın bölgesi kilo almaya meğillidir. Büyük ve dolgun göğüslere sahipsiniz.
İdeal Gelinlik: Elma tipi vücut hatlarına sahipseniz öncelikli amacınız bel bölgesini kamufle etmek olmalıdır. Güzel göğüslerinizi ön plana çıkaracak derin v yaka dekolteler veya gemici yakalı gelinlikler sizin için ideal olacaktır. Vücudu saran veya hatları belirginleştiren kumaşların yerine sert ve kalın kumaşları tercih edin. Size uygun etek modeli, tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir.
Ufak bir tüyo: Balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu eteklerden ve yuvarlak yakadan kaçının.

Dikdörtgen:
Vücut Özellikleri: Bel, kalça ve göğüsler birbirine yakın ölçülerdedir.
İdeal Gelinlik: Belin belirgin olmaması dışında oldukça ideal ölçülere sahipsiniz. Amacınız bel bölgesini vurgulamak olmalı. Bunun için omuzunuzu geniş gösterecek gemici yaka, belinizi daha ince gösterecek kuşaklı veya kemerli modeller veya uçuşan etekler sizin için çok ideal olacaktır. Bel bölgenizi mümkün olduğunca sade tutarsanız gelinliğin diğer bölgelerinde dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.
Ufak bir tüyo: Vücudunuzu saran kumaşlardan, dikey modellerden kaçının.

Atletik:
Vücut Özellikleri: Geniş omuzlar, dar kalçalar, küçük göğüsler ve çok belirgin olmayan bir bele sahipsiniz.
İdeal Gelinlik: Gelinlikler arasında en geleneksel olanını, yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan kabarık modelleri seçmelisiniz. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik vücut tipleri için uygun olacaktır.
Ufak bir tüyo: Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Gemici yaka ve derin dekoltelerden kaçınmalısınız.

Gelinlik seçerken işinize yarayacak tüyolar:
İri göğüslü gelinler: İri göğüslere sahipseniz dikkati başka yere çekmek daha doğru olacaktır. Bunun için dekolteden kaçınmanız ve kare yaka modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Göğüsleri toplayan bir modeli, dar bir çan etek modeliyle birleştirdiğinizde zarif bir görüntü yakalayacaksınız.
Beli kalın gelinler: Korsajlı veya sivri belli modeller belinizi çok daha ince gösterecektir.
Minyon gelinler: Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.
Kalın kollu gelinler: Son derece şık dantelli veya dantelsiz bolerolarla hem gelinliğinize ayrı bir hava katmış hem de kollarınızdaki fazlalığı kapamış olursunuz. Doğrudan teni göstermeyen hoş işlemeli tüller de aynı görevi görecektir.продвижение сайтов юкоззанятия боксом для взрослыхdubai escorts tonightпутевки в танзанию ценааквалоо ценычехлы на айфон 5

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git