TIRNAK BAKIMI

TIRNAK BAKIMI
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 778 kez okundu.
Reklam

Tırnak bakımı nasıl yapılır ?

Kolunuzda çok marka bir güzel çanta, ayağınızda ise çok güzel bir ayakkabı olduğunda ortalık yıkılıyor zannetmeyin ! Eğer tırnaklarınız çok bakımsızsa, üzgünüz ki tüm cazibeniz bir balon gibi tümden sönebilir.

Önce tırnak temizlenmesi

Evet tırnak bakımında kullandığınız tüm aletlerin sterilizasyonu yani temizlenmesi çok önemli bir konu. Çünkü bu aletler ile Hepatit B ve C gibi çok ciddi birçok mantar enfeksiyonu veya virüs enfeksiyonları manikür salonlarından alınıyor.Veya evde kendiniz uğraşırken kapmış oluyorsunuz.

Bu yüzden eğer dışarıda yani bir salonda tırnaklarınıza bakım yaptırıyorsanız aletlerin steril edildiğinden emin olun eğer kendiniz evde bakım yapıyorsanız tüm aletlerinizi ilk önce güzelce kolonya da bekletin daha sonra bol su ile iyice yıkayıp kurulayın bu işlemlerin ardından tırnak bakımınızı yapın.

Ojelerinizi tamamen sildikten sonra

Tırnak bakımına, tırnağınız da daha önceki işlemlerden kalan veya unuttuğunuz cila artıklarının temizlenmesi ile başlayın. Bu amaçla yani tırnağı temizlemek için kullanılan aseton gibi bileşikler içeren maddeler, tırnak boyasıyla birlikte tırnak plağından da bulunan yağ kaybına sebep olabilirler. Bu yüzden tırnaklarda aşırı matlaşmaya, kurumaya sebep olmamak için bu ürünlere bazı küçük yağlar eklenmelidir.

Bizim yani yuzbakimi.us ekibi olarak sizlere doğal badem yağı, susam yağı ve bazı bitkisel yağ çeşitleri kullanılabilir. Bu yağlar, asetonun içine katılabildiği gibi eğer isterseniz hemen arkasından yani aseton ile işiniz bittikten sonra bakım olarak da uygulanabilir. Burada ki temel amaç yağ kaybını hemen önlemektir. Çünkü aseton veya buna benzer diğer sökücüler, tırnağın ve derinin üzerindeki yağ tabakasını hemen hemen tamamen temizlerler ki bu da tırnak ve etrafında nem kaybına sebep olur. Bu yağlar, nem kaybına engel olmak amacıyla tırnağınızda kullanılabilir.
Uzun tırnakları biraz kesin

Bakımda bir sonraki aşama ise, tırnağa şekil verilmesidir. Özellikle çok uzun tırnakları kesmek için özel tırnak makasları kullanılmalıdır. Ancak, tırnak plağının biraz zarar görme riski vardır bu yüzden kesim işleminde dikkat edin.Hanımlar burada yanlış anlayabilirler tırnaklarınız kesinden kastımız çok uzun tırnaklarınızı hafif kısaltmanızdır bu su ile temizlenme kısmının daha iyi olmasını ve elinizin sürekli temiz kalmasını sağlar fakat çok uzun tırnaklar suyla yıkansa bile en iç kısıma su tam anlamıyla ulaşamayacağı için buralarda yoğun kir ve mikrop birikimi olur bizim amacımız bunu önlemektir.

Törpüleyerek tırnaklarınıza şekil verin

Evet tırnak uçlarınızı düzgün ve stabil tutabilmek için törpüleme işlemini çok düzenli olarak yapın. Zımparalı yada metal tırnak törpüsü kullanarak tırnaklarınızı törpüleyin. Ve şunu unutmayın bu tarz tırnak törpüleri tamamen kişiye özel olmalıdır. Bu arada hiçbir dezenfeksiyon yani temizleme işlemine tabii tutulmayan törpüler birçok enfeksiyonun içerisinde bulunmasına sebep olur bu yüzden düzenli olarak tırnak bakımı aletlerinizi temizleyin.

Tırnak etlerini düzenli kesin

Tırnaklarınız düzeltirken mutlaka tırnak etlerinizi de kesin çünkü bu etler büyüyerek bir yerlere takılabilir veya sizi rahatsız edebilir.Tüm bunların yanı sıra tırnaklarınızın bakımsız görünmesine sebep olabilir.Bu yüzden tırnak etlerinizi belirli aralıklarla kesinпозиции сайта в googleфункциональный тренинг текстильщикиescort service girlsпутевка на килиманджароайфон 6 чехлычехол на macbook pro

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git