Siyah nokta nedir nasıl geçer?

Siyah nokta nedir nasıl geçer?
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.163 kez okundu.
Reklam


Siyah noktalar daha çok yağlı ciltlerde meydana gelir. Çünkü yağlı ciltlerin deri altındaki yağ topaklanmaları cilt de tıkanıklar yaparak ufak ya da büyük aknelere sebep olarak, bir süre sonra bu akneler siyah renge dönerek siyah noktalara dönüşür.

Siyah noktalar genellikle burun çevresinde ve alın bölgesinde yoğunlaşır. Bazı zamanlarda da yanak ve çenede de az da olsa belirebilmektedir.

Siyah noktaların oluşumunda aslına bakarsanız biraz genetik faktörler ile yağlı cilt rol oynar. Zira annesin cildi yağlı ise muhtemelen çocuklarının da cildi yağlı olabilir ve buda siyah noktalara zemin hazırlar. Bunun yanında özellikle ergenlik döneminde hormonal değişimler sebebi ile siyah noktalar cildinizi basabilir.
Siyah noktaları sıkmak doğru bir hareket midir? Sorusu hemen hemen herkesin aklına takılır. Siyah noktaları sıkarak çıkarmak doğru teknik ile yapılırsa evet doğru bir uygulamadır. Cildinizi buhara tutup, nemlendirerek siyah noktalarınızı sıkmanız doğru bir uygulamadır. Ancak cilt kuru iken siyah nokta sıkmak son derece cilde zararlı bir uygulamadır ve kesinlikle bu şekilde siyah nokta sıkılmamalıdır.

Siyah nokta çıkmaması için yapmanız gerekenlere değinmek gerekirse, iyi beslenme düzeni oluşturmalısınız. Örneğin çok yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Cilt temizliğinize önem vermelisiniz.

Siyah nokta yüzünüzde belirmeye başladığında o an onu yok etseniz bile bu artık bir daha siyah nokta çıkmayacağı anlamına gelmez. Bu sebeple siyah noktaya meyilli bir cildiniz var ise cildinizi haftada en azından 4 kez buhar banyosuna tutmalısınız. Bunun yanında kil maskeleri ile peeling yaparak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi kesinlikle her uygulamadan önce cildinizi nemlendirilmiş buhara tutmuş, yumuşatmış olmalısınız. Yoksa kuru bir ciltteki siyah nokta çıkarmak için yapılan maskeler pek de işe yaramayacaktır. Cildinizin her gün düzenli olarak temizliğine dikkat etmelisiniz. Her sabah ve akşam yüzünüzü iyice yıkamalı ve ardından nemlendirici sürmelisiniz.

поисковая оптимизация сайта це назебра фитнес братиславскаяlebanese escort dubaiтур сафари танзании сайт отзывыmacbook pro чехолчихлы

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git