SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN 7 İPUCU

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN 7 İPUCU
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 21.771 kez okundu.
Reklam

Yaşam stilini değiştirmekle ve de vitamin takviyesiyle saç dökülmesinin önlenebileceği, hatta yeni saçların bile çıkabileceği düşünülmektedir. Saç kaybı genetik bir rahatsızlık olmakla birlikte, doğru beslenmenin saç gelişimi üzerinde önemli etkileri olduğu da unutulmamalıdır. Şampuan, saç kremi ve doğal maskeler gibi çeşitli ürünlerin sağlıklı bir saç yapısına kavuşarak saç kaybının önlenmesinde önemli etkileri vardır. Buna gıda takviyesi de eklendiğinde kaybedilen saçların bir kısmının geri kazanılabilmesi bile mümkün olmaktadır.

1. C VİTAMİNİ

Eğer sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, bol bol C vitamini tüketmeye özen gösterin.  Limon ve portakal gibi yeşil biber de C vitamini açısından zengindir.

2. PROTEİN

Protein eksikliği saç kaybına neden olur ve bunun asıl sebebi saçlarımızın temel yapı taşının protein olmasıdır. Bu yüzden protein değeri yüksek tahıl, et vb. ürünlerin tüketilmesi saçların gelişimine yardımcı olabilir.

3. DEMİR

Demir tükütimi ile saç kayıpları en aza indirgenebilir.Demir minerali saçlarının gelişimine ve kafa derisindeki kan dolaşımının normal seviyede olmasına yardımcı olur. Ciğer, kuzu üzüm ve kayısı demir yönünden zengin besinlerdir.оптимизации сайта ценаспортивные секции на братиславскойescorts dubai eliteотдых на кубе в маесанаторий аквалооiphone 5c заказать

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git