AYAK BAKIMI

AYAK BAKIMI
5 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 753 kez okundu.
Reklam

Ayak bakımı hanımlar için oldukça önemlidir. Çünkü gün boyu ayakkabının içerisinde bulunan ayaklarınız bazen dar ayakkabıların, bazen sıkı terliklerin, bazen de düşmeler ve takılmalar yüzünden oldukça zarar görmektedir. Bu yüzden ayak bakımı aslında hem rahatlamanız için hem de sağlığınız için önemli bir kavramdır.Bu yazımız da siz hanımlara ayak bakımı nasıl yapılır kısaca bahsedeceğiz.

Ayaklarınızı günde 2 defa hafif soğuk su içerisine koyacağınız tuz ile dolu bir kabın içerisin de 10 dakika kadar bekletin bu hem ayağınızın rahatlamasına hem de ayağınızda oluşacak çatlamaların önüne geçecektir .

Bir başka husus ise duş alırken mutlaka ama mutlaka topuk taşı olarak adlandırılan taş ile topuklarınızı ovalayın. Bu sayede topuklarınız da ki ölü derilerden kurtulacaksınız ve topuklarınızı rahatlamasını sağlamış olacaksınız.

Diğer bir ayak bakımı yolu ise duştan sonra nemlendiri kremler ile ayaklarınızı ovalayarak bu kremleri yedirin evet bu cildinizin aşırı rahatlamasına ve toparlanıp kendisini yenilemesinde yardımcı olacaktır.

Diğer bir ayak bakım yöntemi ise günde 1 veya 2 kere ayaklarınızı sırt üstü uzanıp yukarı kaldırmanızdır. Bu sayede ayaklarınızda ki kan dolaşımı yavaşlayacaktır ve ayaklarınızda ki dolaşım işleminin kısa bir süre yavaşlamasını sağlayacaktır ve buradaki oksijen seviyesinin düşmesi ve yükün azalmasını neden olacaktır bu da ayaklarınızda ki kılcal damarların nefes almasını sağlayacaktır.инструменты продвижения в интернетеиндийские танцы люблиноbest escort agencies in dubaiагенство туризма сафариаквалоо отзывычехлы на 5 айфон

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git