KENDİ MEYVE MASKENİ KENDİN YAP

KENDİ MEYVE MASKENİ KENDİN YAP
9 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.225 kez okundu.
Reklam

Meyve cilt icin besleyici maddeler içerir.Cilt maskesi için gereken şeyler, çogu zaman evde bulunur. Kendinizi biraz şımartın, güzel bir maske yapın ve cildiniz parlak bir görünüme kavuşsun.

Limon Maskesi (Canlandırıcı etki)
Bu maskenin ferahlatıcı özelliği vardır. Yorgun ciltlere çok yararlıdır.
1 fincan kaynamış su
1 C vitamini tableti
2 sarı tarafından rendelenmiş limon kabuğu
Taze nane

Suyu kaynatın ve C vitamini tabletini suda çözün. Suyu, limon kabugun uzerine dökün ve bir gece bekletin. Ve sonra süzun. Bir sprey şişesine koyabilir ve ihtiyaç duydukça yüzünüze sıkabilirsiniz. Ayrıca bu maskeyi 2-3 hafta buzdolabında bekletebilirsiniz.

 

Şeftali Maskesi (İri gözenekli ciltler için)
1 şeftali
1 yumurta akı

Şeftalinin kabuğunu soyun ve çekirdeğini çıkartın. Püre haline gelene kadar şeftaliyi ezin. Yumurta akını pureye katın ve karıştırın. Yaptığınız karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat bekletin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

 

Elma Maskesi (Normal ciltler için)
1 elma
2 çay kaşığı bal

Elmayi soyun ve 4 parçaya bölün ve çekirdeklerini çıkartın. Sonra elmayi blendırla püre haline getirin. Sonra bal ile karıştırın ve karışımı 10 dakika buzdolabında bekletin. Daha sonra yüzünüze sürün ve yarım saat bekletin işlemi uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın

 

Salatalık Maskesi (Yağlı ciltler için)
1 parça salatalık
1 Yumurta akı
limonsuyu
1 çay kaşığı nane yaprağı

Salatalığı soyun ve püre haline getirin. Bütün malzemeleri karıştırın. 10 dakika buzdolabında bekletin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin işlemi uyguladıktan sonra yüzünüzü önce sıcak suyla sonra ılık suyla yıkayın.

 

Çilek Maskesi (Temizlik etkisi)
10 olgun çilek
3 yemek kaşığı mısır nişastası

Temizlenmis çilekleri önce ezin ve sonra mısır nişastasıyla karıştırın. Sonra yüzünüze sürün, ama göz bölgelerine uygulamayın. 30 dakika bekleyin ve sonra yüzünüzü yıkayın.

 

Domates Maskesi (enekli, lekeli ciltler için)
1 olgun domates
1 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Domatesi ince yuvarlak dilimlere ayırın, sonra limonsuyu ve yulaf ezmesi ile karıştırın.Karışımı yanaklarınıza, alnınıza ve çenenize koyun. 10 dakika bekletin ve sonra havluyla kaldırın, ve sonra sıcak suyla yüzünüzü yıkayın.раскрутка сайта в поисковых системах бесплатнорадиаторы для квартирыdubai high class escortsстоймость алтезачехол на iphone 4чехлы для macbook air 11

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git