Yağ Hücrelerine Soğuk Darbe

Yağ Hücrelerine Soğuk Darbe
4 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.316 kez okundu.
Reklam

Yağ hücrelerini dondurarak tek seansta eriten ‘Zeltiq’ adlı sistemi Türkiye’de uygulamaya başlayan Medikal estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yöntem sayesinde sırt, bel ve kalçalardaki yağların yok edildiğini söylüyor. Diyete ihtiyaç duyulmayan uygulamanın bedeli 800-1000 dolar arasında değişiyor

Klasik estetik ameliyatlar yerini yavaş yavaş medikal estetiğe bırakıyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu artışın nedenini insanların işlem sonrasında insanların şişme ve momarma olmadan normal hayatına dönmek istemesi olarak açıklıyor. Karataş, medikal estetikle ilgili sorularımızı yanıtladı ve Zeltiq adlı aletle yağ hücrelerini dondurarak yok edilen yöntemi anlattı.

Medikal estetiğin içine neler giriyor?
Medikal estetiği, yüz ve beden estetiği olarak ikiye ayırmak gerekiyor. Yüzde ve vücutta olan deformasyonları gidermek için kullanılan sistemler olarak ayırabiliriz.

Artık medikal estetik daha mı ön plana çıktı?
Evet. İnsanlar şişip, morarmayayım, kızarmayayım uygulama sonrasında günlük yaşantıma geri döneyim istiyor.

Erkeklerin estetiğe bakış açıları nasıl?
Erkekler daha çok yüze thermage uygulaması için geliyor. Thermage tek seans uygulanıyor. Thermage cilt altı dokusunu sıkılaştırıyor ve yavaş yavaş bir iyileşme oluyor. İkinci aydan sonra başlayan altı ayda tamamlanan bir iyileşme söz konusu.

Thermage nasıl uygulanıyor?
Cildiniz ve cilt altı dokunuzu bağlayan milyonlarca yay olduğunu düşünün. Bu yayların adı kolejendir. Yaş, çok fazla kilo alıp verme, alkol, sigara derken bu yaylar esner. Dolayısıyla yüz sarkar. Thermage ile cilde yüksek ısı veriliyor. Bir seansla iki yıl boyunca daha sıkı, daha nemli ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabiliyorsunuz.

Kadınların estetik sıralaması nedir?
Bir numara dolgu, iki numara botoks.
Soğuğa bağlı yağ kaybı

Türkiye’ye getirttiğiniz Zeltiq adlı aletle yağlardan kurtulmanın çok kolay olduğu doğru mu?
Evet. Dondurarak yağ hücrelerini tek seansta götürmeye yarayan bir sistem bu. Hikayesi çok ilginç. 2004’te Harward Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada çok dondurma yiyen 3-5 yaş arası çocukların yanaklarında çökme saptanmış. ‘Soğuğa bağlı yağ kaybı’ anlamına gelen ‘cold panniculitis’ denilen bir teşhis konulmuş. Bunun üzerine soğuk etkisiyle istenmeyen yağların nasıl giderilebileceği ve incelmede nasıl kullanılacağı araştırılmaya başlanmış. Yaklaşık beş yıllık bir çalışma sonucu sistem, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayını alan tek zayıflama sistemi olarak da tüm dünya da estetik sektörüne kazandırıldı.

Nasıl uygulanıyor?
Özel geliştirilen başlığın içine giren cilt ve cilt altı dokusu 0-5 derece arasında soğutuluyor. Zarar görmemesi için cilt özel bir pedle korunuyor. Her bir bölge için 60 dakika uygulanan sistemle cilt altı yağ dokusunda donma etkisi sağlanıyor, bu kadar düşük ısıda yağ hücrelerinin ölümü başlıyor.

Ölen yağ hücreleri vücuttan lenf yoluyla atılıyor yani herhangi bir diyet desteği ya da başka bir işlem gerektirmiyor. Uygulamadan altı hafta sonra etkiler yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Üçüncü ayda uygulanan bölgede yüzde 20-40 arası yağ hücreleriniz gidiyor. Vücutta herhangi bir morluk, kızarıklık olmuyor. Korse kullanımı gerekmiyor. Özellikle 35-40 yaşındaki kadınlarda sırt, bel ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmak çok zor. Bu sistemle o yağlardan kurtuluyorsunuz.

Bu işlemin fiyatı ne kadar?
Her bölge için 800-1000 dolar arasında değişiyor ki her bölge için sadece tek seans yeterli oluyor. Ama karın dört bölge de olabilir, tek bölge de. Eğer karın dört bölgeyse işlem dört saat sürer ve fiyat da yükselir.
“24 YAŞIN ALTINA BOTOKS YAPILMAMALI”

Gelen her hastaya istediği her uygulamayı yapıyor musunuz?
Tabii ki hayır. 24 yaşında bir hasta geliyor, botoks ya da dolgu istiyor. O yaştaki birine çok gerekli ise dudak dolgusu yapabilirsiniz ama botoks yapılmamalı. Botoks yaşlanmaya karşı yapılan bir uygulamadır. Elimden geldiği kadar hastama doğrusunu anlatmaya çalışıyorum ve uygulamıyorum.

Uygulamar için gözettiğiniz yaş sınırı var mı?
65 yaşından sonra botoks yaptırmamak gerekiyor. Bu sınır 60 da olabilir. Ben 30’lu yaşlardan sonra uygulanması taraftarıyım. Üst sınır olarak 65’i vermemin nedeni botoks, kasların gevşemesi sağlanarak cilt yüzeyindeki çizgilerin açılmasını hedefleyen bir tedavi. Belli bir yaş üzerinde kaslarda atrofi yani küçülme olduğu için yapılan botoks hedefine ulaşmıyor.эффективная реклама этоолимпик фитнес на шипиловскойaustralia escortsвосхождение на килиманджаро туры altezza travelаквалоо отзывыкупить чехлы на айфон 4

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git