Vücut Tipine ve Ruhunuza Göre Gelinlik Seçiyoruz

Vücut Tipine ve Ruhunuza Göre Gelinlik Seçiyoruz
4 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.714 kez okundu.
Reklam

Rüya gün çok yaklaşmadan, hayalinizdeki gelinliği birlikte oluşturalım..
İyi Bir Gelinlik…
Hem güzel hem de rahat bir gelin olmanın sırrı, modanın size dayattıklarını değil; vücut tipinize en uygun olan gelinlik modelini ve kumaşı seçmenizde saklı. Böylece vücudunuzun kusurlu yanlarını gizleyip güzel yanlarını öne çıkarabilirsiniz. Şimdi hangi tip vücuda sahip olduğunuzu belirleyin.

 

 

 

 

 

 

 

 

Armut Vücutlu Gelinler

Marilyn Monroe ve Jennifer Lopez gibi kadınlar armut tipi kadınlardır. Armut tiplerin daha ince belleri, yuvarlak kalçaları vardır. Alınan kiloların vücudun alt bölümünde toplanma eğilimi vardır. Armut tip vücutlar daha gelenekseldir çünkü kadın vücudu yüzlerce yıl boyunca doğurganlığını korumak ve geliştirmek için evrilmiş ve gebelik için her zaman vücutta yağ toplamaya çalışmıştır.
Kalçanızı vurgulayacak dar ve süslü modellerden, belinizi daha da ince gösterecek kemerli modellerden ve saten gibi dökümlü kumaşlardan kaçının. A şeklinde basenden aşağıya genişleyen kabarık etekler tam size göre. Ancak eteklerin kabarık olması için gelinliğe ekleme yapmaya gerek yoktur.
Dikkati kalçaya çekmemek için, vücudunuzun üst kısmına oturan süslü, işlemeli korseler harika bir seçim olacaktır.

Ufak bir tüyo: V yaka modellerden kaçının.

Kum Saati Vücutlu Gelinler
Özellikler: Orantılı bir vücuda sahipsiniz. Omuzlarınız basenlerinizle, göğüsleriniz kalçalarınızla yakın ölçülerdedir.

Ne tarz gelinlik giyseniz yakışacak türden bir vücuda sahip olduğunuz için cesaret gerektiren sırt dekolteleri, kalçaları öne çıkaran dar modelller seçmenizde bir sakınca yok. Düz bir karına sahipseniz, bel altını vurgulayan ya da sizi ince ve uzun gösterecek boru modelleri deneyebilirsiniz. Gizlenmesi gereken bir yanınız olduğunu düşünüyorsanız dantel ve boncuk işlemeli gelinliklere başvurabilirsiniz.
Gelinlikte cesurca kullanacağınız her detay sizde büyüleyici duracaktır. Uzun bir balık kuyruğu sırt dekoltesiyle birleştiğinde muhteşem bir görüntü ortaya çıkar. Biçimli vücudunuzu öne çıkaracak, bele oturacak bir gelinlik seçin. Düz grek tipi gelinlik modelinden kaçının.

Ufak bir tüyo: Düz grek tipi modellerden ve yüksek yakalı gelinliklerden kaçının.

Elma Tipi Vücutlu Gelinler
Özellikler: Göğüs ve kalça, bel ile yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı alt kısmına göre daha geniştir. Karın bölgesi kilo almaya meğillidir.

Aşağı doğru genişleyen eteklerden kaçınmalısınız. Karın kısmında dantel, belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Karın ve bel bölgesine dikkat çekmeyecek gelinlik modellerine yönelin. Sert ve kalın kumaşları tercih edin. Gösterişli bir göğüs dekoltesiyle vücudunuzun güzel yanlarını sergileyebilirsiniz. Derin V yaka gelinlikler size uygun. Ancak yuvarlak yakalardan uzak durun.
Size uygun etek modeli, tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir. Yukarıdan aşağıya daralan, belden kabarık gelinliklerden, kalçanızı ve karnınızı vurgulayan işlemelerden kaçının.

Ufak bir tüyo: Balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu eteklerden ve yuvarlak yakadan kaçının

Dikdörtgen Vücut Tipli Gelinler
Gövdenin üst kısmı, kalçalar ve bel hemen hemen aynı genişliktedir; bel kıvrımında göze çarpan bir belirginlik yoktur.
Vücut Özellikleri: Bel, kalça ve göğüsler birbirine yakın ölçülerdedir.

İdeal Gelinlik: Belin belirgin olmaması dışında oldukça ideal ölçülere sahipsiniz. Amacınız bel bölgesini vurgulamak olmalı. Bunun için omuzunuzu geniş gösterecek gemici yaka, belinizi daha ince gösterecek kuşaklı veya kemerli modeller veya uçuşan etekler sizin için çok ideal olacaktır. Bel bölgenizi mümkün olduğunca sade tutarsanız gelinliğin diğer bölgelerinde dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Ufak bir tüyo: Vücudunuzu saran kumaşlardan, dikey modellerden kaçının

Atletik Vücut tipli Gelinler
Özellikler: Geniş omuzlara, dar kalçalara ve küçük göğüslere sahipsiniz. Beliniz çok görünür değil. Kilo alma probleminiz fazla yok.

Vücudunuzu sergileyecek cesur gelinlik modellerini denemenizde sakınca yok. Ancak, omuzlarınızın genişliğini kalçanızla dengelemek için, omuzlarda işlemeli yakalardan, omuzları vurgulayacak aksesuarlardan uzak durun. Bunun dışında vücudunuz birçok gelinlik modeli için uygun. Kişisel zevkinize, evleneceğiniz mevsime göre çeşitli gelinlik modelleri deneyebilirsiniz.

Ufak bir tüyo: Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Gemici yaka ve derin dekoltelerden kaçınmalısınız.

Gelinlik seçerken işinize yarayacak tüyolar:
İri göğüslü gelinler: İri göğüslere sahipseniz dikkati başka yere çekmek daha doğru olacaktır. Bunun için dekolteden kaçınmanız ve kare yaka modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Göğüsleri toplayan bir modeli, dar bir çan etek modeliyle birleştirdiğinizde zarif bir görüntü yakalayacaksınız.
Beli kalın gelinler: Korsajlı veya sivri belli modeller belinizi çok daha ince gösterecektir.
Minyon gelinler: Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.
Kalın kollu gelinler: Son derece şık dantelli veya dantelsiz bolerolarla hem gelinliğinize ayrı bir hava katmış hem de kollarınızdaki fazlalığı kapamış olursunuz. Doğrudan teni göstermeyen hoş işlemeli tüller de aynı görevi görecektir.
Parfüm: Parfümünüzü takılarınızı takmadan önce sıkın ve takılarınızı takana kadar 10-20 dakika bekleyin. Parfümü takının üstüne sıkarsanız takılara zarar verirsiniz.продвижение сайтов ценафитнес центр зебраstunning escortsмаршрут на гору килиманджарочехлы на айфон 4sбампер для айфон

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git