Kadına Yönelik Şiddete Son

Kadına Yönelik Şiddete Son
2 Mart 2012 tarihinde eklendi, 1.044 kez okundu.
Reklam

Alo 183… Aile, Kadın, Çocuk, Özürlü ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı.

Kadına Şiddet Hattı 183’ün bilinirliğini artırmak için 29 ünlü isim, fotoğrafçı Yaşar Saraçoğlu’nun objektifine poz verdi
Kadınların yüzde 25’inin fiziksel şiddete uğradığı ve her 4 kız çocuğundan birinin cinsel şiddete maruz kaldığı Türkiye’de 29 ünlü yüz, ‘Alo 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son ‘demek için bir araya gelerek, poz verdi. Projenin yapımcısı ve sanat yönetmeni Selçuk Kaya, şiddetin insan hakları ihlali olduğunu söyleyerek, ‘Şiddet, insanların sağlık ve çalışma gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanmasını engellemenin yanı sıra canına da kast ediyor.

Türkiye’de kadınların yüzde 25’i fiziksel şiddete uğruyor. Cinayet sonucu ölen kadınların yüzde 40-70’i eşi tarafından öldürülüyor. Tecavüze uğrayanların yüzde 50’si 18 yaş altında ve bunların yüzde 90’ı kız çocuğu. Her 4 kız çocuğundan biri cinsel şiddete uğruyor. Bu noktada, bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik her türlü çalışma büyük önem arz ediyor. Biz de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle başlattığımız projeyle, şiddete maruz kalan kadınların sesini daha gür çıkarabilmesini ve hakkını arayabilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınlarımıza, 183’ü arayarak yardım isteyebileceklerini hatırlatıyoruz ‘diye konuştu.

Projeye fotoğraflarıyla destek veren isimler ise şöyle: Ajda Pekkan, Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Asuman Dabak, Bennu Yıldırımlar, Beren Saat, Çolpan İlhan, Defne Samyeli, Elif Dağdeviren, Emel Müftüoğlu, Emre Kınay, Esra Erol, Gülcan Arslan, Irmak Ünal, Keremcem, Lale Manço, Manolya Taşer, Mete Horozoğlu, Nazlı Tolga, Nebahat Çehre, Nilgün Belgün, Nurseli İdiz, Özge Uzun Üst, Pelin Batu, Seçkin Özdemir, Serhan Sokulgan, Serra Yılmaz, Sibel Turnagöl ve Şirin Sever.

 сайт юридических услугфитнес для женщин люблиноhigh class dubai escort agencyнгоро нгорочехол для mini ipadаквалоо отзывы

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git